sobota, 21 czerwca 2014

Gold - obiektywnie patrząc 2 do 1 za spadkami

gold daily

Od końca 2012 złoto mocno tanieje chociaż od połowy 2013 można powiedzieć że jest w trendzie bocznym. Patrząc na to razem można powiedzieć że to jakaś konsolidacja przed wybiciem szanse są i na wzrosty i na spadki i teoretycznie należało by poczekać albo grać od bandy do bandy bo wszystko jest możliwe na goldzie :P ale ja lubie wyprzedzać sytuacje i spróbuje się znowu określić po jednej ze stron ;) 
Stawiam więc na kontynuacje spadków gdyż przemawia za tym :
1. wall street na szczytach (trend ma większą szansę na kontynuacje niż odwrócenie)
2. mało kto zauważa albo nie wie że spadek ponad 20% od szczytu to już nie korekta tylko bessa (obecnie chyba jesteśmy z 30% niżej niż szczyt )

za wzrostami złota może przemawiać głownie napięta sytuacja światowa czyli konflikty zbrojne itp. i chyba pod to ktoś kupuje ostatnio złoto jedyne pytanie czy to nie czysta spekulacja i nie nastąpi szybka realizacja zysków z tego procederu ;) co mogło by wywołać kolejną falę spadkową wstępnie do 1240 następnie do 1180 nawet wtedy technicznie nie zostanie przekreślony scenariusz wzrostowy gdyż może wystąpić potrójne dno tylko żeby wzrosty mogły zaistnieć i opcja bessy miała się nie sprawdzić to musiała by nastąpić jakaś grubsza afera światowa czego przecież byśmy nie chcieli a zwłaszcza nasi rządzący na całym świecie którym jest dobrze jak świat idzie do przodu ;) oczywiście jakiś trup zawsze z szafy może wypaść więc granie na spadki jest równie ryzykowne
 złoto wykres tygodniowy

update: 29.06
 gold tygodniowy

średnia 100 okresowa wyznacza według mnie miejsce gdzie mój scenariusz spadkowy traci sens póki co w średnim terminie x tygodniowym lub miesięcznym shorty powinny dawac lepiej zarobić , oczywiście chwilowo pracują długie pozycje ale dajmy się wyszaleć byczkom i zobaczymy gdzie nas dowiozą tymi wzrostami - nie jestem pewny czy dojadą do górnej bandy BB 1363 
co do grania shortów należy poczekać jak się pojawia oznaki odwrócenia trendu bo póki co duża przewaga byków i lepiej skalpować longami

8 komentarzy:

 1. W momencie, gdzie to na różnych blogach obwieszczane są wzrosty na złocie, przychylam się do Pana wersji. A biorąc pod uwagę, że na giełdzie większość nie ma racji, to może być to Pana trafna teoria, jak już czasem zresztą to bywało.

  Pozdrawiam
  Artur

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje w takim razie za ponowne odwiedziny i dobrą pamięć ;) Dokładnie nie należy grać tak jak tłum tylko samemu wyciągać wnioski nawet jeśli by się miało popełnić błąd bo tylko wtedy możemy poprawiać swoje umiejętności ale też nie zawsze ogół się myli i nie można ciagle grać odwrotnie bo to też nic nie da.
  Co do złota to dopuszczam jeszcze wzrosty do okolic nawet 1330-40$ gdyż ten ostatni wzrost był na tyle silny że może na fali euforii jeszcze pociagnąć, istotne będzie zamknięcie tygodnia i spodziewam się nadal spadków o ile obecne poziomy złota nie zostaną utrzymane a 1300 chyba będzie kluczowym poziomem więc obserwujemy i reagujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety poprzedni tydzień złoto utrzymało się nadal wysoko powyżej 1310 więc początek tygodnia może przynieść mocne wzrosty w rejon 1340 a nawet 1360 jeśli tak się stanie ale cena mocno zawróci do obecnych poziomów scenario spadkowe nadal w grze a jeśli się wzrosty będą utrzymywać w co wątpię to mój scenariusz idzie w kosz gdyż dopuszczam tylko coś w stylu wycinki stop losów więc szybki wzrost szybki spadek , nie zakładam groźby krachu na wall street to nie widzę powodów innych niż spekulacyjne dla wzrostów złota.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak myślę, że wydarzenia w czwartek, jak i to, co się będzie działo na EUR/USD mogą przyczynić się do wyjaśnienia sytuacji na złocie. Moim zdaniem, po wystąpieniu Szefa, EUR/USD i złoto przyjmą trend spadkowy.

  Pozdrawiam
  Artur

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam odmienne zdanie gdyż spadków na złocie spodziewam się z powodu dalszej hossy wall street ale i wzorstów eurodolara gdyż zreguły risk on sprzyjał umacnianiu się e/u. Edek nie zawsze spada razem ze złotem tu korelacja jest bardzo rzadka według mnie a edka to bym widział znowu przy 1.4 i być może w tym czasie złoto jeszcze pociagnie w górę do 1330-1360

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja myślę że złoto jednak wzrośnie ostatnio chinczycy kupili bardzo dużo złota a myślę że jeżeli miało by alej spadać to wstrzymali by się z tym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko jest możliwe póki co żadnego sygnału odwrotu nie ma , jedynie co widać to brak hura popytu który by robić nowe szczyty to jest zastanawiające, więc czekamy dalej.

  OdpowiedzUsuń
 8. If you want your ex-girlfriend or ex-boyfriend to come crawling back to you on their knees (no matter why you broke up) you must watch this video
  right away...

  (VIDEO) Get your ex CRAWLING back to you...?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...