środa, 3 września 2014

Wig20 objęcie hossy czyli powrót na szczyt ...

wig20 miesięczny

Na wykresie miesięcznym pojawiła sie świeca która oznacza objęcie hossy, wraz z dobrym sentymentem obecnie na świecie nasz indeks powinien zameldować się na poziomach z 2012 i 2013r tworząc coś na kształt potrójnego szczytu. Perspektywa do końca roku(albo turbo sprint w 1-2 mc,) a spadek poniżej low z sierpnia neguje scenariusz.

6 komentarzy:

 1. Witam,

  Bliżej mi do spadków. A to z racji coraz gorszych danych płynących z naszej gospodarki. A takie wystrzały euforii, które miały miejsce dzisiaj mogły posłużyć do dystrybucji.

  Pozdrawiam
  Artur

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam

  Wig20 jest od kilku lat w trendzie bocznym a raczej konsolidacji przed wybiciem więc wzrost nawet do 2700pkt nie zmienia syt, technicznej i nie musi być poparty żadnymi fundamentami może to byc czysta spekulacja 'zagranicy' natomiast co do małych i średnich spółek to tam już bym na takie wzrosty mocne nie liczył. W długim terminie również spodziewał bym się wiekszych spadków na wgpw o ile nadejdzie tak oczekiwana duża korekta w stanach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,

  Pełna zgodność. Jedno, w co wątpię, to to, że uda nam się wybić z tej konsolidacji, chyba że po korekcie w USA na fali euforii.

  Artur

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,

  Zgodnie z Pana scenariuszem złoto kieruje się w dół. Ciekaw jestem, czy po ostatnich spadkach na EDWARDZIE nadal uważa Pan, że EUR/USD w średnim terminie będzie podążał w kierunku 1,40 i wyżej?

  Pozdrawiam
  Artur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złoto już teraz idzie ładnie w górę, można o tym przeczytać choćby tutaj i według światowych rynków ten trend utrzyma się jeszcze długo. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, na złocie nie da się praktycznie stracić. Wraz z upływem czasu jego wartość będzie tylko wzrastała.

   Usuń
 5. Co do edka to przyznam się zaskoczyła mnie skala spadków i póki co czekam na korektę tych spadków żeby móc przemyśleć co może być dalej. Istotne bedzie też posiedzenie FED z 16-17 wrzesnia chyba. Technicznie zwrot ku 1.4 jest jak najbardziej możliwy ale czy fundamenty pozwolą zobaczymy.
  Złoto tak jak pisałem wsparcie 1180 kluczowe a kto wie czy dziś (czwartrek) nie zobaczymy 1210 ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...