niedziela, 20 maja 2012

Dziennik spekulanta: USD/PLN czy w poniedziałek nastąpi spektakularne zakończenie wzrostów ?

Update 27.05 niedziela:

Według mnie złotówka do dolara powinna się teraz dosyć bardzo umocnić 3.50 jest póki co wystarczającym oporem przez kilka dni kurs nie mógł pokonać trwale tej bariery więc jest szansa na rozpoczęcie spadku, jedynie kurs usd/pln mogłby przebić 3.50 gdyby eurodolar spadł poniżej 1.25 w niedziele na otwarciu albo w poniedziałek. Osobiście stawiam że prędzej będzie ostatnia fala hossy na rynku globalnym niż bessa więc skłaniam się ku aprecjacji złotówki.


---------------------------------------------------------

Przy takiej dynamice wzrostów usd/pln jest to możliwe być może nastąpi to zaraz na początku tygodnia ale pod warunkiem że na chwile powrócą złe nastroje na rynek zwłaszcza eurodolara co przełożyło by się na kolejne wzrosty usd/pln które mogły by zostać wykorzystane do ostatecznej realizacji zysków i być może wejść w krótkie pozycje na tej parze w okolicach szczytu z początku stycznia 3.5449 gdyby tak się stało utworzony podwójny szczyt na wykresie tygodniowym mógłby zostać zinterpretowany na korzyść spadków pary usd/pln  przynajmniej na jakiś czas, złotówka przez ostatnie kilka tygodni bardzo się osłabiła więc i tak zbliża się czas przynajmniej korekcyjnego umocnienia.2 komentarze:

  1. i taki pomysł na poziom odwrotu USD mi pasuje ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. wydaje się że dolar ten mój "spektakularny" koniec rozłożył sobie na cały tydzień, co wyszedł w okolice 3.48-3.50 następowała jakby realizacja zysków z długich pozycji a pod koniec tygodnia to już chyba wchodzenie w krótkie dowiemy się w poniedziałek jak spadnie z 8-10gr oczywiście może być zupełnie inaczej i w pon. zobaczymy przebicie szczytów z tego tygodnia choć ja bym się skłaniał ku pierwszej opcji czyli umocnienie złotówki :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...