niedziela, 17 sierpnia 2014

Filmy o giełdzie: Tajemnice korporacji - giełdowe przekręty PL lektor

Film próbuje przybliżyć tematyke  HFT (zainteresowani wiedzą  o co chodzi), flash crash  ogólnie chyba stare ale można rzucić okiem.

opis: ze strony cda.pl użytkownika youtime13:

"Niewielu z nas zna szczegóły handlu giełdowego. Wielu ekspertów przewiduje jednak, że kolejny kryzys finansowy będzie spowodowany tym właśnie działaniem, wynalezionym na Wall Street. Tysiące komputerów połączonych w jedną sieć, sprzedaje tysiące udziałów w czasie mikrosekund bez ludzkiej kontroli czy jakiejkolwiek regulacji. W kolejnym odcinku poznamy świat finansjery zdominowany przez maszyny, czy raczej dobrze zaprogramowane przez matematyków algorytmy. Jaki cel przyświeca twórcom tych skomplikowanych równań? Osiągnięcie jak największego zysku w kilka sekund. Niekiedy jednak serwery się psują i tworzą tzw. "pęknięcia" -- nieprzewidywalne załamania rynku. Pokażemy pracę maklerów działających pod olbrzymią presją czasu i naświetlimy szokujące metody, do których sięgają, by zmaksymalizować zyski."


http://ebd.cda.pl/450x281/97589b9 


2 komentarze:

 1. Witam,

  Gratulując trafionego poglądu na kurs złota chciałbym nieśmiało zauważyć, że również troszkę racji miałem z obsunięciem się przy okazji kursu EUR/USD. Jestem ciekaw Pańskiego zdania, jaki będzie dalszy trend złota, czy nadal spodziewa się Pan dotarcia do 1100 USD za uncję?

  Pozdrawiam
  Artur

  OdpowiedzUsuń
 2. 1150-1180 zatrzymanie tak sądzę , co do edka to jest na blogu moja analiza jak dalej widzę sprawy ;)
  a przyznam się że skala spadku jak i długość e/u mnie nieco zaskoczyła

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...