sobota, 7 lipca 2012

Wig20, SP500 jakoś nie widzę oznak paniki, kryzysu czy bessy.

wykres sp500 weekly

wykres wig20 weekly 

Tyle się zwykło mówić graj to co widzisz a nie to co chcesz zobaczyć :P no i właśnie jakoś nie widzę oznak paniki czy kryzysu owszem dużo się o tym w mediach trąbi ale jakoś wykres tego nie pokazuję więc przyjmuję że Ameryka ma chrapkę przy atakować szczyty z 2007 w średniej perspektywie czasu i tego się trzymam zresztą wykres sam pokazuje że sp500 nie bardzo na razie ma ochotę spadać ładnie odbijając od linii trendu. Jedynie na minus działa to że eurodolar (wykres w tym poście) idzie w dół no ale gdyby tak odbił robiąc nawet lekko głębsze podwójne dno na dziennym byłby to sygnał że wzrasta apetyt na ryzyko i ten piątkowy spadek w usa szybko poszedł by w niepamięć. 

2 komentarze:

  1. Jeśli chodzi o WIG20 to ja widzę konsolidację przedziale 2000-2400 trwającą od połowy lipca zeszłego roku. No, ale zależnie, jakie kreski się narysuje, można to dowolnie interpretować.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadza się mogłem narysować jeszcze górne ograniczenie tej konsoli przy 2400 a to powinno być pierwszym znaczącym oporem ale sądzę że tym razem wyjdziemy z tej konsolidacji górą żadna konsola nie trwa wiecznie ;) wszystko i tak zależy od stanów jeśli tam będą dalej wzrosty to w końcu wig20 powinien zaliczyć przynajmniej 2700.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...